Maarakennus E.Hartikainen Oy

Olemme yksi Suomen suurimmista maarakennusalan yrityksistä. Työllistämme yli 430 henkilöä eri puolella Suomea, ja yli 50 vuoden kokemuksella olemme olleet mukana useissa valtakunnallisesti merkittävissä hankkeita. Ota yhteyttä, kääritään hihat ja aletaan hommiin.

E.Hartikainen Oy

Joensuu

Pamilonkatu 31, 80100 Joensuu
 

Arto Hartikainen
Toimitusjohtaja

+358 50 387 1800

arto.hartikainen@hartikainen.com

Vesa Vaaranta
Toimialajohtaja

+358 400 165 775

vesa.vaaranta@hartikainen.com

Katja Pesonen
Talousjohtaja

+358 40 720 7474

katja.pesonen@hartikainen.com

Pasi Karttunen
HES-päällikkö

+358 400 170 880

pasi.karttunen@hartikainen.com

Pekka Jormanainen
Kunnossapitopäällikkö

+358 50 387 1832

pekka.jormanainen@hartikainen.com

Matti Lievonen
Laatupäällikkö

+358 40 769 0990

matti.lievonen@hartikainen.com

Jouni Kainulainen
Mittauspäällikkö

+358 400 504 337

jouni.kainulainen@hartikainen.com

Asko Putto
Työpäällikkö

+358 400 240 581

asko.putto@hartikainen.com

Juhani Tiikkaja
Työpäällikkö

+358 40 672 2630

juhani.tiikkaja@hartikainen.com

Anssi Marin
Työpäällikkö, Poraus ja panostus

+358 40 641 1320

anssi.marin@hartikainen.com

Juhani Ryynänen
Lavettikuljetukset

+358 50 387 1853

juhani.ryynanen@hartikainen.com

Lotta Naumanen
HR-päällikkö

+358 40 577 4208

lotta.naumanen@hartikainen.com

Jari Savolainen
HES-päällikkö

+358 40 661 4461

jari.savolainen@hartikainen.com

Joensuu. E.Hartikainen Oy

Horsmanahon kaivos

Outokummuntie 61, 83780 Horsmanaho

Punasuon ja Uutelan kaivokset

Kajaanintie 54, 88620 Korholanmäki

Juha Karttunen
Työmaapäällikkö, Horsmanahon kaivos

+358 500 180 130

juha.karttunen@hartikainen.com

Antti Kemppainen
Työmaapäällikkö, Punasuon ja Uutelan kaivokset

+358 40 486 2797

antti.kemppainen@hartikainen.com

Elementis Minerals B.V. kaivos, Horsmanaho

Elementis Minerals B.V. kaivos, Punasuo ja Uutela

Ari Haikara
Työmaapäällikkö

+358 50 3839 057

ari.haikara@hartikainen.com

Jorma Pulkkinen
Työmaapäällikkö

+358 50 592 7581

jorma.pulkkinen@hartikainen.com

Yara kaivos, Siilinjärvi

Terrafame kaivos, Sotkamo

Malmitie 66, 88120 Tuhkakylä

Iiro-Mikko Pasanen
Työmaapäällikkö, kaivospalvelut

+358 50 472 8193

iiro-mikko.pasanen@hartikainen.com

Marko Ahonen
Työmaapäällikkö, kaivosinfra

+358 50 387 1818

marko.ahonen@hartikainen.com

Terrafame kaivos, Sotkamo

Keliber Oy, Kaustinen
Pasi Mäkeläinen
Työmaapäällikkö

+358 40 922 3722

pasi.makelainen@hartikainen.com

Boliden Kevitsa  Mining Oy , Sodankylä

Kevitsantie 730, 99670 Sodankylä

Aki Korhonen
Työmaapäällikkö

+358 400 382 675

aki.korhonen@hartikainen.com

Sivustomme käyttää evästeitä käyttäjäkokemuksen parantamiseksi. Voit säätää valintojasi asetuksista